tablica motywacyjna i kodeks domowy

Bardzo ciężko nam ostatnio wychodziło czytanie, liczenie – najgorsze w tym wszystkim było to że  Szymon nie mógł się skupić i najzwyczajniej w świecie paru zdaniową czytankę bądź dwie strony ćwiczeń z prostej matematyki do 10 – zajmowało nam od 5 do 8 godzin dziennie. Aż do dzisiaj, bo od dzisiaj w naszym domu obowiązuje kodeks i zarazem tablica motywacyjna.

20160829_120335

 

Dziś Szymon dostał już jedno serduszko za czytanie – a dokładnie za 60 minut spędzonych z klikiem na komputerze, który go uczył.  Później była godzinna przerwa a teraz siedzimy i piszemy. Bardzo ucieszył mnie fakt, że naprawdę się starał przy czytaniu – nie było zmyślania, zgadywania, było po-prostu czytanie. Szkoda tylko że wpadłam na to tak późno, na razie rozdzieliliśmy  naukę na dni tygodnia, dwa razy w tygodniu czytanie, pisanie, matematyka, alfabet, gwiazdki oznaczają w jaki dzień ma zostać wykonane zadanie, pod koniec tygodnia mamy liczenie punktów i drobne nagrody za osiągnięcie danej liczby naklejek.  Za 100%pkt są lody, plac zabaw lub inna przyjemność, wspólna wycieczka w pobliskie miejsce, itp, za zdobycie 50% pkt jest gazeta bądź jakaś mała figurka.  Dodatkowo za zdobycie 100% w miesiącu nagrodą będzie kino, zoo, lub inna wycieczka z dużą dawką frajdy 🙂 Co naprawdę zmotywowało Szymona do ciężkiej pracy … ( ps ale to dopiero pierwszy dzień, więc lepiej nie zapeszać. Ciiiiiii….)

20160829_115115

Od czwartku rozpoczynamy rok szkolny, a co za tym idzie … więcej obowiązków, zobaczymy jak dużo będzie zadań, wtedy nasza tablica może ulec zmianie i ćwiczenia niektórych rzeczy zostanie zmniejszone do minimum.

Wszyscy podpisaliśmy się pod ilością ćwiczeń, oraz pod obowiązkami, jeszcze nie do końca stworzyliśmy kodeks domowy, którego wszyscy będziemy przestrzegać, ale jego zarys jest już w większości zapisany. Mój kochany synek,  jak sam mówi rozgryzł orzech i od czasu do czasu mówi mamo na przemian z ciociu, nie chce naciskać, ani też nie czuję parcia aby tak do mnie mówił, jeżeli tego potrzebuje i dzięki temu poczuje się bezpieczniej to jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.

ps. dzisiaj obiecał mi że jak będzie dorosły to będzie nas odwiedzał raz w tygodniu 😀 na obiad

20160829_12524120160829_125247

4 thoughts on “tablica motywacyjna i kodeks domowy

  1. Bardzo dobry pomysł z tą tablicą ! Na pewno jeszcze niejeden raz będziemy mieli potrzebę, żeby coś z naszym Bąbelkiem ugrać w przyszłości 😉 Życzę Wam dalszych sukcesów i niech zawsze przynajmniej te 50% zostanie osiągnięte 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s